Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1833
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10262
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2055 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
YURT DIŞINDAKİ TÜRKLER BİLİNÇLİ ÖRGÜTLENMELİDİR. Mustafa Olgun, 15.07.2011 15:10:23
Yurt dışında birçok örgüt var. Çoğu siyasi ya da ideolojik örgütlenmeler. Halbuki devletin bu konuyu çok ince detaylarına kadar ele alıp bilinçli örgütlenmeleri teşvik etmeli, ordaki vatandaşlarımızı uyarmalıdır.Bilinmelidir ki, dünyanın neresinde olursa olsun, ve bu kim olursa olsun HER TÜRK BİR BAYRAKTIR.
Mustafa Olgun
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Ali SERDENGEÇTİ - (Ziyaretci) 13.12.2020 14:15:38

Mustafa bey doğru bir tespit ile çok önemli bir konuya dikkat çekmiştir. Ancak yurt dışında bulunan vatandaşlarımızdan örgütlü halde olanlar; Bölücüler, Sosyalistler ve Cemaatlerdir. Bunlar için Türklük ya da Türkiye birinci ideal olmadığından milli ülküler etrafında güç birliği yapılması mümkün görünmemektedir. O zaman yapılması gereken bu örgütler dışındaki vatandaşlarımızın devletin kurumlarında görevli yetkililerce bilgilendirmek/bilinçlendirmek ve organizeyi bu zeminde yürütmektir. Diğer örgütlerin hareket alanını da daraltmakla neticeye ulaşıla bilinir.

Türk Lobilerinin acil ve etkili olacak olanları ABD, Rusya ve AB`de oluşturulacak lobilerdir. Çünkü devletimizin itibarına sataşmalar bu devletlerdeki Ermeni, Bölücü ve devletler arası menfaatten kaynaklanan çarpık bilgilerden kaynaklanmaktadır. Ancak Rusya Lobisi mutlaka Orta Asya Türk Devletleri ile birlikte organize edilmelidir.

Türklerin azınlık olarak yaşadığı devletlerde Türkiye`deki siyasi partiler kendi amaçları doğrultusunda ikinci bir parti kurmamalıdırlar. Var olan ve devletimizin yıllardır desteklediği siyasi organizasyonlara destek verilmeli soydaşlarımız arasında ikilik çıkmasına fırsat verilmemelidir.
Ali Murat - (Ziyaretci) 30.08.2011 18:54:48

Türkiye artık yurt dışında hiç olmadığı kadar etkindir ve etkilidir. Sadece benim şu anda 20-30 ülkede arkadaşım bulunmaktadır. 20 sene önce bu hayaldi çünkü vize almak bile işkence gibiydi.

Türkler artık yurtdışına sadece karı kız için de çıkmıyor üstelik. Bilinçli işadamları ve eğitimcilerimizle artık yurt dışında çok çok büyük bir lobi olmaya doğru gidiyoruz. Dünyadaki yahudi lobisinin bile önüne geçeceğiz 1-2 sene içinde! Ve artık dünyada Türk ne diyorsa o olacak. Her yerde. Birleşmiş Milletler`de. Nato`da. İslan Konferansında.. Avrupa Birliğinde. Her yerde..
bu ilişkiler sayesinde dünyanın gücü ve parası Türkiyeye akıyor son 5-6 senedir!
Davut Gözüaçık - (Ziyaretci) 16.07.2011 13:49:22

Mustafa bey doğru söylüyor. Yurt dışındaki örgütlenmelerin çoğu belli amaçlara yönelik. Türkiye ve Türk devleti ekseninde ciddi gelişmeler yok . bU GELİŞMELERİ BEKLİYORUZ
Davut Gözüaçık
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.