Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1833
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10262
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2055 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
TURAN orkun turhan, 12.10.2019 01:21:57
TÜM TÜRK DEVLETLERİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLANMASI HALİNDE DAHA BÜYÜK BİR SÜPER GÜÇ OLABİLİRİZ FAKAT BUNUN GERÇEKLEŞMESİ AÇISINDAN BİZE RİSK OLABİLECEK FAKTÖRLER NELERDİR?
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Hakan Yücel - (Ziyaretci) 7.01.2020 10:52:47

Bizim milletimiz eğitim eksikliğini yüksek sesle konuşarak örtmeye çalışıyor. Halk diliyle "ağzı olan konuşuyor" Hepimizin her konuda çok bilmişliği var. Bu yüzden işin uzmanlarına sıra gelmiyor. Bırakalım bilgisi olan, bildiği kadarını söylesin. Eğitim ve demokrasi eksiğimizi saygı kuralları çerçevesinde gidermeye çalışalım. Demokrasi derken her kafadan bir ses çıkması demokrasi değil çok başlılıktır. Herkesin mutlaka fikri var ama hepsi aynı anda uygulamaya konulamaz. Eğer herkesin ortak fikri bir şeyleri düzeltmek ve iyi işler yapmaksa, birbirimize şansa vermemiz gerekli. Eğer biz söz sahibi olsaydık, bize de şans verilip saygı gösterilmesini isterdik. Doğruları söyleyen liderler, doğru işler yaptıkları sürece desteklemek, yanlış olan yerde uyarmak gerekli. Bir insan her zaman doğruları bilemez ya da yapamaz. Mutlaka yanlışlar olacaktır ve uyarılması, düzeltilmesi gerekir. Demokrasinin gereği budur. Aksi monarşi ve oligarşidir. Türk ve İslam birlikleri benzer şekilde yönetilmiş, fakat hakkaniyet unsurları hiçbir zaman göz ardı edilmemiştir. Fakat günümüzde yönetim şekli değişmemiş olup, hakkaniyet unsurundan uzaklaşılmıştır. Tüm İslam ve Türk devletlerini birleştirebilecek, demokrat ve uyumlu söylemleri olan liderler, ayrımcılık yapmadıkları sürece büyük bir güce hakim olup birlik sağlayabilirler. Mevcut Türk ve İslam devletleri arasında en çağdaş ve gelişmiş olan ülke Türkiye`dir, bu işi en iyi yapabilecek olan da Türk devleti yöneticileridir.
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.