Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TÜRKMENLER KAN AĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

TÜRKMENLER KAN AĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

 

        Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU Kerkük’te yıllardır süren işgal ve saldırılara her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Taze kasabasına düzenlenen saldırıda fatura yine Türkmenler tarafında ödenmiştir. Onlarca ölü ve yaralı yine Türkmen kardeşlerimizden verilmiştir dedi.

 

         ABD’nin Irak’a işgalinden en çok zararı Türkmenler görmüştür. Türkmenler, yok sayılmış ve hiçbir hakkı geri verilmemiştir. Zoraki göç ile karşılaşan kardeşlerimize hükümet sahip çıkmamıştır. Ellerinden toprakları ve mal varlıkları zorla alınmıştır.

 

Bir ülke bu kadar işgal altında tutulup her türlü baskı ve zulmün sadece Türkmen halkına uygulanması, demokrasiden, insan haklarından bahseden batılı devletlerin, sessiz ve duyarsız kalması anlaşılır bir durum değildir.

 

Esas amaç Orda Doğu’nun siyasal coğrafyasının bütünüyle değiştirilmesi projesidir. Irak işgali kapitalist sistemi tahkim etmiş. Küresel sermayenin hacmini büyütmüştür. Türkiye artık bu dehşet projenin farkına varmalı, gerekeni de yapmalıdır.

 

Demografik yapıyı bozan bu Peşmergelere şiddetle, Türkiye olarak karşı durmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bu olayların karşısında sessizliğini mutlaka bozmalı, Türkmen kardeşlerimize destek olmalıdır.

 

Yüce Türk milletinin bir ferdi olarak Türkmenlere yapılan bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyor, saldırıda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dünya üzerinde Türk halkına yapılan zulüm ve işkencelerin Hükümet nezdinde gerekli girişimlerin yapılarak  bir an önce son bulmasını temenni ediyorum dedi.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.