Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
TÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR

Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU Uygur Türklerinin zulüm ve katliamlara maruz kaldığını bildirdi.

 

Dr. Reşat DOĞRU, Türk Milletine yapılan baskı, zulüm ve katliamın son örneğinin Çin’de Uygur Türklerine yapılanlar olduğunu belirtti. O bölgede yıllardır düzenli ve sistemli uygulanan baskılar her gün şiddetini arttırarak devam etmektedir. En son örneği de 156 Türk’ün ölmesi 800 yaralının olması, ölü ve yaralıların artma eğilimi göstermesi soydaşlarımıza kademeli olarak asimilasyon çalışmaları yapılmasıdır. Bugüne kadar yapılan kanlı baskınlarda ölen Türk soydaşlarımızın sayısı 3.000 kişiyi bulmuştur.

 

 Planlı olarak sanki Uygur Türkleri Çine saldırmış gibi gösterilmektedir. Halk zorla tahrik edilerek, kanlı bastırmalar yapılmaktadır. Bu örnekler maalesef orada yaşanan gerçeklerden bir kaçıdır.

 

Yaşam şartları her geçen gün biraz daha ağırlaştırılıyor. 20 Eylülden sonra Müslümanlara uygulanan baskı arttı. 1 milyondan fazla 15-25 yaş arası kızlar kendi bölgelerinin dışında zorla çalıştırılıyor ve bu gençlere insanlık dışı suçlar işleniyor.

 

Ne yazık ki dünya ülkeleri sadece bu insanlık ve hukuk dışı olaylara seyirci kalmaktadırlar. Hükümet uluslar arası camianın bu konuda harekete geçmesi için de gereken adımları bir an önce atmalıdır.

 

Yüce Türk milletinin bir ferdi olarak dünyanın neresinde olursa olsun Türklere yapılan bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyor, saldırıda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dünya üzerinde Türk halkına yapılan zulüm ve işkencelerin Hükümet nezdinde gerekli girişimlerin yapılarak bir an önce son bulmasını temenni ediyorum dedi.

           

           

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.