Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1777
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 7929
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1998 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN DEV MİTİNG
Sayıları 200 bini bulan öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı önünde 6 Şubat 2009 tarihinde dev miting yapmaya hazırlanıyor. "Kamudan Haber" isimli haber sitesi tarafından başlatılan ve sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen kampanya ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 200 bine yakın öğretmen adayının mitingte “sorunlara çözüm üretemeyen” YÖK, Hükümet, Milli Eğitim Bakanlığı ve “öğretmen adaylarının sesine kulak vermeyen” siyasi partileri protesto edeceği belirtildi.

Açıklamada, “Amacımız, eğitim fakültelerinde yetiştirdikleri öğretmenleri, tekrardan sınava sokan, öğretmen arkadaşlarımızın hayalleriyle oynayan bu zihniyete karşı çıkmaktır” denildi.

200 bine yakın işsiz öğretmen adayının yanı sıra öğretmen olarak çalışanlar; sözleşmeli öğretmenler, ücretli öğretmenler ve Eğitim Fakültesi öğrencilerinin de katılacağı belirtilen açıklamada, miting organizasyonunun, Bağımsız Eğitimciler Sendikası Başkanı Gürkan Avcı tarafından yapılacağı bildirildi


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.