Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
MİLLİYETÇİ GENÇLERİMİZE


Özellikle iç ve dış mihraklar tarafından devamlı beslenen bölücü terör örgütü PKK`nın kentlerimizdeki soysuzları ülkenin milli değerlerine çeşitli saldırılar düzenleyerek toplumu germeye ve çatışma ortamına sürüklemeye çalışmaktadırlar. Vatanı, milleti, namusu, bayrağı ve dini için seve seve canını &8211; kanını biran bile tereddüt etmeden verecek Milliyetçi Gençlik böyle ahmakça basit oyunlarla sokaklara çekmek isteyen bu soysuzların oyununa gelinmeyecektir. Çünkü bu ülkenin askeri, polisi ve jandarması vardır. Onlar var olduğu sürece bizler fikri olarak bu değerlerimizi savunmak ve yüceltmekle mükellefiz. Herkes bilir ki ``Yüce Türk Milleti Ordusu olan bir Devlet değil, Devleti olan bir Ordudur´´. Biz Nene Hatunlar, Kara Fatmalar, Şahin Beyler, Sütçü İmamlar ve yazmaya kalksam fasikül olacak kadar çok isimli kahramanlar ile kütüphaneleri dolduracak sayısız isimsiz kahramanları çok olan bir neslin evlatlarıyız.

Son günlerde soysuzlar yaptıkları bu saldırılar ile milli duygularla yetişmiş Vatanını &8211; Milletini &8211; Bayrağını seven Gençlerimizin sabırlarını zorlamaya çalışmaktadırlar. Ancak o soysuzlar bilmiyorlar ki gençlerimizin beyinlerine manevi değerlerini nasıl koruyacakları bir nakış gibi işlenirken bölücülerin, soysuzların hangi taktiklerle karşılarına çıkacakları da sabırla sebatla işlenmiştir. Ve bu soysuzlar bilmelidirler ki Sultan Alparslan`dan Fatih`ten yiğitliğini alarak Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri`nin kutlu ocağından feyz alıp onun maneviyatıyla yoğrulan Milliyetçi Gençlik elbette bu tür oyunlara gelmeyecek olgunlukta ve bilgeliktedir.

Ayrıca Milliyetçi Gençlerimiz Türk büyüğü Şeyh Edibali`nin
``Oğul! Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgârlarında savrulur gidersin... Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sabırlı, sebatkar ve iradene sahip olasın!.. Sabır çok önemlidir. Bir bey sabretmesini bilmelidir. Vaktinden önce çiçek açmaz. Ham armut yenmez; yense bile bağrında kalır. Bilgisiz kılıç da tıpkı ham armut gibidir. Milletin, kendi irfanın içinde yaşasın. Ona sırt çevirme. Her zaman duy varlığını. Toplumu yöneten de, diri tutan da bu irfandır.´´ sözleri ile yetişmiş ve bu sözlerin sadece Osman Gazi`ye değil yedi yüz elli milyonluk Türk alemine de bir nasihat olduğunun farkındadırlar. Bizler soysuzların bu alçak ve hain planları karşısında sabırlı ve sebatkâr olmak zorundayız. Bu oyunları 80 öncesinde de yaşamıştık. Devletin askeri var, polisi var, jandarması var. Ulu Önder Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün de emrettiği gibi:

``Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.´´

İşte o zaman Vatanını Milletini Bayrağını seven Milliyetçi Gençlik olarak bizlerde gerekeni yapmak için biran bile tereddüt etmeyecek vazife verilmesini beklemeden görev verilmiş sayıp, görevimizi şerefimizle yaparız. İşte o zaman Sultan Alparslan gibi, Fatih Sultan Mehmet gibi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi yiğitliğimizi, cengâverliğimizi yedi cihana gösteririz. Bundan hiçbir şüphem de yok. Ancak durum bu hali alana kadar bizim cengâverliğimiz değil bizim bilgeliğimizi konuşturur olmalıyız. Bizler Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri`nin ocağından feyz alıp sabrımızı korumalıyız. Sokaklarda bir gençlik değil ilim, irfan sahibi kültürünü, tarihini, töresini bilen bilimde öncü bir gençlik olmalıyız.

Allah yar ve yardımcımız olsun.
22 HAZİRAN 2009
Reyhan İŞERİ
Siyaset Bilimci &8211; Terör Uzmanı
www.reyhaniseri.com.tr


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.