Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1820
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8742
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
MAĞARALARINIZA GERİ DÖNÜN-SELİM ÖZÜBEK-
DTP’lilere önerimiz: 

Mağaralarınıza geri dönün!

DTP terör odağı olduğu gerekçesi ile Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı.

Karar elbette Türkiye’de demokrasinin korunması ve barış için son derece önemli bir karardır. İddia edilenin aksine karar “barışa darbe” değil “teröre darbe”dir. Terör odağı olan bir partinin devletin olanaklarını, demokratik yaşamın olanaklarını kullanarak demokrasiyi ortadan kaldırmasına dur denilmiştir bu kararla.

Ama çok daha önemlisi bu parti hakkında kapatma davası iki yıldır sürmektedir ve karara konu olan eylemleri de iki yıl öncesinin eylemleridir. Kısacası iki yıl süren dava bir terör odağının iki yıl daha teröre destek olmasını sağlamıştır. Kararın gecikmesi Türkiye’deki demokratik yaşama büyük ölçüde darbe vurmuştur.

Nitekim son iki yılda bu parti çok daha fazla terörist eylem ve söylem içine girmiş, ülkede huzuru, barışı, kardeşliği ortadan kaldırmak için çalışmıştır. Kararda eleştirilecek tek yan gecikmiş bir karar olmasıdır.

Peki son iki yıldır bu partinin terörist faaliyetlerinden zarar gören Türk demokrasisinin, vatandaşlarımızın zedelenen can güvenliğinin, ülkede yok edilen barışın bedeli ne olacaktır?

Bu kararla bu terörist yapılanmanın yönetici ve üyeleri aslında cezalandırılmış sayılamaz. Ülkemizde öldürülen her Mehmetçiğin, öldürülen her sivil vatandaşımızın sorumlusu da aslında PKK ile birlikte DTP yöneticileridir.

Bundan sonra Anayasa Mahkemesi’nin görevi bitmiştir ama yıllardır PKK ile eşgüdüm halinde çalışan ve teröre dayanak ve destek olan DTP’liler hakkında savcılıklar harekete geçmeli ve bu eylemlerinden dolayı bu insanları yargılamalıdır. Bundan sonra bu insanlar terör suçundan yargılanmalı ve hapse atılmalıdır.

Savcılara çağrı yapıyoruz, görevinizi yapın ve terör odağının üst düzey yöneticileri ve dolayısıyla da terörist eylemin düzenleyicileri haline gelen DTP’li milletvekilleri hakkında işlem yapın. Teröristlerin milletvekili sıfatını alması ve üstelik bunun için bir de maaş alması kabullenilemez.

DTP’liler bu karardan sonra parlamento çalışmalarından çekildiklerini açıklamışlardır. Ama milletvekilliklerinden istifa etmemişlerdir. Sine-i millete döneriz tehditlerinden bir anda geri adım atmışlardır.

Onlara çağrımız da şudur, adam olun ve sözünüzü tutun.

Çekilin Meclis’ten.

Sizin yeriniz parlamento değil geldiğiniz mağaralarınızdır.

Mağaralarınıza geri dönün!


www.turksoluPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.