Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1802
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8301
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 234
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2002 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
İTÜ ÖĞRETİM ELEMANI ALACAK

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

REKTÖRLÜĞÜNDEN

 Öğretim Elemanı Alım İlanı

     2547 sayılı Kanunun 32. maddesi ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı yazılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile aynı Yönetmeliğin 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklik hükümleri uyarınca Okutman alınacaktır.
 
     Genel Şartlar:
- 657 Sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.
- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan atamada ALES’den en az 70 puan almış olmak.
 
     Özel Şartlar:
- ÖSYM tarafından yapılan KPDS sınavından veya ÜDS sınavından en az 80 veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
 
     Muafiyet:
· Doktorasını tamamlamış olanlar,
· Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar,
· Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar,
—Merkezi sınav (ALES)’den muaftır.
 
     Müracaatta İstenen Belgeler:
1- Başvurdukları birim adı, ilan tarihi ve son başvuru tarihi, yazışma adresleri ve telefon numaralarını belirten dilekçe
2- Özgeçmiş
3- Merkezi Sınav (ALES) belgesi fotokopisi
4- Yabancı dil belgesi (KPDS veya ÜDS’den en az 80 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan aldığına ilişkin belge)
5- Onaylı diploma fotokopileri (lisans varsa yüksek lisans, doktora)
6- Nüfus cüzdan fotokopisi
7- Lisans transkripti (Resmi)
8- 1 Adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş)
 
     Başvurular İstanbul Teknik Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü, Maçka Kampüsü Maçka/Beşiktaş adresine şahsen veya posta ile yapılmalıdır.(Süresi içinde yapılmayan başvurular eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.)
Duyurulur.
 

  İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim-Tercümanlık veya İngilizce Dil Bilimi Bölümü mezunu ve ilgili alanda en az 2 yıl deneyimli olmak. Okutman 7 30 Temmuz 2010

 

T.C. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

     Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunun 33. maddesi ve 31.07.2008 tarih ve 26953 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile aynı Yönetmeliğin "19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklik hükümleri uyarınca" Uzman alınacaktır.

 
     Genel Şartlar:
- 657 Sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.
- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan atamada ALES’den en az 70, ÖSYM tarafından yapılan KPDS sınavından veya ÜDS sınavından en az 65 veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

 
     Özel Şartlar:
- En az lisans mezunu olmak,
- Belgelendirmek kaydıyla, alanında (Network Bilgisi,IP-TV Bilgisi, Video-Konferans Bilgisi alanında) iki yıl tecrübeli olmak.
Not:Yüksek Lisans mezunu olan adaylarda iki yıl tecrübe şartı aranmaz.
 
     Muafiyet:
- Doktorasını tamamlamış olanlar,
- Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar,
- Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar,
-Merkezi sınav (ALES)’den muaftır.
 
     Müracaatta İstenen Belgeler:
1- Başvurdukları Bölüm/Birim, ilan tarihi ve son başvuru tarihi, iletişim adresleri ve belirten dilekçe.
2- Özgeçmiş
3- Merkezi Sınav (ALES) belgesi fotokopisi
4- Yabancı dil belgesi (KPDS veya ÜDS’den en az 65 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan aldığına ilişkin belge)
5- Onaylı diploma fotokopsi (lisans)
6- Lisans transkripti (Resmi)
7- Nüfus cüzdan fotokopisi
8- 1 adet Vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş)
 
     Başvurular İTÜ Rektörlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü Ayazağa Kampüsü,Maslak/Sarıyer/İstanbul adresine şahsen veya posta ile yapılmalıdır.(Süresi içinde yapılmayan başvurular eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.) Duyurulur.
 

  Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik, Haberleşme ve Telekomünikasyon Mühendisliği alanında lisans mezunu olmak. Uzman 1 30 Temmuz 2010

 
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.