Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GENÇ SİVİLLERE AMERİKAN EĞİTİMİ
 

ABD Dışişleri Bakanlığı, "Gençlik Hareketleri İttifakı"na çağırdığı grubu öve öve bitiremedi


Beklenen buluşma!
Gençlik hareketlerini destekleyerek renkli darbeler yaptıran ABD`liler şimdi Türkiye`ye çengel attı


TSK ile milli hassasiyetlere sahip kişi ve kurumları hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen "Genç Siviller" ABD`ye davet edildi. Ukrayna`da, Gürcistan`da, Sırbistan`da ve Kırgızıstan`da gençlik hareketlerini kullanıp renkli devrimler yaptıran ABD Dışişleri Bakanlığı, New York`ta düzenlediği Gençlik Hareketleri İttifakı programına Genç Siviller hareketini davet etti.

ABD`den destek

Internetin gelişmesiyle ortaya çıkan yeni tip siyasi örgütlenmelerin Türkiye`deki ilk örneklerinden biri olan Genç Siviller Hareketi, eylemlerini ABD`de anlatacak. Hareketin sözcüsü Turgay Oğur, "Bizi BBC`deki programda, Facebook`ta sivil toplum hareketlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili arkadaşımızın yaptığı konuşmayı duyup, telefonumuzu BBC`den alarak davet ettiler" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı James Glassman ile Siyaset Planlama yetkilisi Jared Cohen de bu harekete destek verdi.(!) Cohen, Türkiye`deki Genç Siviller Hareketi`nin faaliyetlerine 2006`da internet üzerinden başladığını ve reform, demokrasi ve insan hakları yanlısı bir örgüt olduğunu anlattı. Cohen, şu ifadeleri kullandı: Türkiye`de binlerce insanı sokaklara döken etkileyici eylemler de düzenlediler." Müsteşar Glassman ise Genç Siviller`in Türkler ve Ermeniler`i bir araya getirmeye çalıştıklarını söyledi.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.