Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ERDOĞAN`IN GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKIRIM SÖZÜNÜN YANKILARI
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Hindistan ziyareti esnasında yaptığı görüşmede "Partim mahalli seçimlerde ikinci olursa genel başkanlığı bırakırım" sözünü sarfedince Ankara`da bakın neler konuşuldu:
1-Son genel seçimlerde de seçime 1 hafta kala aynı sözü sarfetmişti. Seçimden önce Saadet Partisinin İstanbul`da yaptığı mitingte en az 500 bin kişi vardı. Erbakan televizyon kanallarında ve konferanslarda en ağır eleştirileri yapıyordu. Ama Saadet Partililerin oyları büyük ölçüde AKP ye gitti. Çünkü SP`lilerin çoğu iktidara istediklerini yaptırabiliyordu. AKP iktidarının değişmesini istemediler. Erdoğan bu defa da Saadet Partililere aynı uyarıyı yapıyor.
2-Cumhurbaşkanı Gül`ün çok yakınında yer alanların "Erdoğan böyle giderse oy kaybeder " şeklindeki yazı ve konuşmalarıyla Erdoğan`ı yıpratmasına karşılık, Erdoğan en kesin cevapla uyarıyor. Şöyle ki:Eğer bu yıpratmalara devam ederseniz, ben genel başkanlığı bırakırım. O zaman Gül Cumhurbaşkanlığı makamında öyle rahat oturamaz.Aklınızı başınıza alın. Benim şakam yok. Brliğimizi bozmayın.Ben çeklirim.
3-Demokratik bir tavır sergilemekte, oy kaybettikleri halde koltuklarını bırakmayan diğer siyasi parti liderlerini köşeye sıkıştırmaktadır.Bu şekilde artı oy alma hesabı yapmaktadır.
4-AKP bünyesindeki bazı huzursuzlukları bu şekilde tehdit ederek ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.