Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1820
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8742
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
DTP`NİN KAPATILMASI BİR ÇÖZÜM MÜ?


DTP`NİN KAPATILMASI BİR ÇÖZÜM MÜ?
-Rıza MÜFTÜOĞLU-

DTP kapatıldı. Bizim meşhur aydın ve yazarlarımız konuşmaya başladı.
``Kapatma hukuken doğru, ama siyaseten yanlış.Parti kapatmak çözüm yolu değil, daha önce de kapattık ama bir şey değişmedi.´´
Bu görüşler, insana önce ne kadar da mantıklı geliyor değil mi?
Bu mantıktan hareket ederek soralım şimdi.
Adi suçlardan yargılanıp cezaevlerine gönderilenlerin mesela yankesicilerin çoğu, cezaevinden çıktıktan sonra aynı suçları işlemeye devam ediyorlar. O zaman bunlar hakkında verilen mahkeme kararları doğru, ama sosyolojik açıdan tutuklamalar yanlış. Onun için bu adi suçları işleyenlere ceza vermek doğru mu?
Türkiye`de Anayasa var, kanunlar var.Bunlar uygulanmak için çıkarıldılar. Devlet olmanın da bir şartı bu.
Hukuk kendi yolunda işleyecek. Siyaset kendi yolunda çözüm yolları bulacak.
Bizim meşhur aydın ve yazarlarımız ve hatta siyasetçilerimizin bazıları devamla diyor ki;
``Anayasal düzenleme şart.Siyasi partilerin kapatılmaları zorlaştırılmalı.´´
Bölücü siyasilere göz kırpılıyor.Yani deniyor ki;´´Kusura bakmayın, bu Anayasaya göre sürekli kapanırsınız, biz bu Anayasayı değiştirelim ve siz daha kapanmayın´´
Yani ``yeni kuracağınız siyasi partide alabildiğinizce faaliyet yapabilirsiniz.Korkusuzca, fazla sıkıntı çekmeden PKK nın propagandasını yapabilirsiniz.PKK nın siyasi kanadı olduğunuzu açıkça söyleyebilirsiniz.´´ Denmeye çalışılıyor.
Böyle şey olabilir mi?
Sanki, ülkemiz güllük gülistanlık, terör yok, bölücülük yok.Onun için bu tür Anayasal maddelere gerek yok öyle mi?
Bana göre Anayasal düzenleme yapılmalı, yeni kanunlar çıkarılmalı ama tam tersi istikamette. Sadece terörü destekleyenler değil, hangi sebeple olursa olsun bölücülük propagandası yapanlar da cezalandırılmalı.
Son günlerde PKK belası sebebiyle silaha dayanmayan bölücülüğe yeşil ışıklar yakan zihniyetler öne çıkmaya başladı. Bölücülüğe prim veren talepler yerine getirilmeye çalışılıyor. Bu gayretler de en az PKK belası kadar tehlikelidir.Bu asla ve asla unutulmamalıdır.
Bir de şu söyleniyor.´´ Efendim tam &8216;açılım` gündemde iken bu kapatma olayı olmadı´´
Yanlış.PKK zaten Öcalan`la anlaşmalısınız diye olaylara Kasım ayında başlamıştı. Daha önce de yazdık. Bu olaylar PKK`nın bölücülük sahasındaki liderlik mücadelesinden dolayı meydana gelmektedir. PKK`lılar diyor ki, ``Siz Barzani ve Obama ile değil benimle anlaşın´´.Mesele budur. Hatta bu liderlik mücadelesi öylesine yürüyor ki, ilki PKK nın iç bünyesinde de gerçekleşti. Hatırlayın, Ahmet Türk ve arkadaşları cezaevinden çıktıktan sonra yeni bir siyasi parti kurulması çalışmaları esnasında ``Türkiye partisi olma´´ sözleri ve bu çizgide gayretler vardı. Sonra Öcalan talimatıyla bunlar bıçak gibi kesildi. Öcalan`ın sadık elemanları DTP`yi giderek istedikleri çizgiye getirdiler.
Özetle, bölücülük faaliyetleri,Türk devletini ve milletini hedef alan bir bela harekettir.Dış desteklidir.Silahlı ya da silahsız hiç fark etmez hepsinin hedefi birdir.Bunlara asla taviz verilmemelidir.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.