Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1816
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8512
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BAKALIM EVREN YARGILANACAK MI?
BAKALIM EVREN YARGILANACAK MI?
"Darbecileri yargılayalım" sözünü "Sulu şaka" olarak değerlendiren Erdoğan`a Baykal`dan son dakika manevrası. Baykal Anayasa değişikliği için kurmaylarına talimat verdi.

Genelkurmay`da hazırlandığı öne sürülen AKP`yi ve cemaati bitirme planıyla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan`ın açıklamalarını eleştiren CHP Lideri Deniz Baykal, "Samimiysen gel 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasının önünü aç" çağrısında bulunmuştu.
Bugün Arnavutluk`a giderken soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan, bu çıkışı hatırlatılan Baykal`a "Bu tür sulu şakalara biz gelmeyiz. Biz ciddi yaklaşımlar bekliyoruz" yanıtını verdi.
Erdoğan`ın bu yanıtını duyan Baykal ise ciddiyetini göstermek için kurmaylarına talimat verdi.
CHP Grup Başkanvekilleri, bugün AKP`lilerden bir randevi alacak. Muhalefet heyeti, bu ziyarette Anayasa`nın geçici 15. Maddesi`nin kaldırılması için çalışma başlatılması teklifini iktidara sunacak.

DARBECİLERİ KURTARAN MADDE

12 Eylül darbesi sırasında çıkarılan 669 yasa, 90 KHK, 76 konsey Anayasa`nın geçici 15. maddesi nedeniyle yargı denetimi dışında kalıyor. Dolayısıyla o dönemde yapılan usulsüzler ve yapanlar yargılanamıyor. Dünyada Türkiye gibi darbe tecrübesi yaşamış ülkelerin bir çoğu yıllar sonra darbecilerini yargıladı ve mahkum etti.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.