Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1802
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8301
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 234
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2002 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
AÇILIM ŞEHİT SAYIMIZI ARTIRDI

AÇILIM ŞEHİT SAYIMIZI ARTTIRDI

 

 

            Sözler kifayetsiz, hükümet yetersiz yine 4 polis şehit, terör bitecek diyenler her gün haberlerde şehitlerimizi duydukça uyku uyuyabiliyorlar mı?  Terör örgütündeki kin ve intikam hırsı ne kadar büyük ki 4 şehit kanı kinlerini dindirmiyor oturdukları lojmanlara ateş açılıyor. 

 

         Taş atan çocuklar yasasında yararlanıp çıkanlara pişman mısınız? Sorusuna hayır hiç pişman değilim cevabını alıyorlar. Bu cevabı veren 17 ya da 18’ini doldurmasına 3–5 ay kalan gencin artık taş atmayıp silaha sarılacağını hükümet yetkilileri düşünmüyor mu? Diğer ağabeyleri ve ablaları gibi dağlara çıkıp askerimizi, polisimizi ve ailelerini öldürmeye başlamayacaklar mı?

 

         Açılımdan bu yana 163 şehit verdik. Bunun sorumlusu kimdir Sayın Başbakan? Habur sınır kapısından Devlet eliyle,  törenlerle giriş yapan vatan hainleri barış çalışmalarına yine kaldıkları yerden yani dağlardan devam ettirmeye karar verdiler.

 

         4 Ocağa ve Türk halkının yüreğine acı düştü. Bu acının üzerine siyaset yapmıyoruz. Bu olayı gerçekleştirenlerle Kürt ya da Demokratik açılımın olmayacağını anlatmaya çalışıyoruz.

 

         Bu hain saldırı, diğer olaylar, nasıl görmezden geline bilir, nasıl duyarsız olabiliriz. Ülke gruplaşmaya, çatışmalara sürükleniyor. Halk tedirgin, bütün fedakârlık, sabır yüreği yanan halktan bekleniyor.

 

         Aynı anda ülkenin birçok yerinde saldırılar, patlamalar oluyor. Olağan üstü hali getirin dediğimizde, Olağan Üstü Hali gerektirecek bir şeyin olmadığını Başbakan savuna biliyor. Halkın can güvenliği ciddi tehdit altındayken sivil anayasadan bahsetmek ne kadar samimi olabilir ki, ülkemiz insanının can güvenliğinin sağlanması da anayasamızda belirtilmiştir. Önce halkımızın can güvenliğinin sağlanması gerekmez mi?  Şehitlerimizin 35 tane koruması maalesef yok.

 

         Sayın Başbakan Kandil’deki silahlı güçler tarafından kontrol edilen parti ya da örgütle,  AKP olarak Demokratik açılım yapabilirsiniz ama siz Türkiye Cumhuriyeti adına açılımı bu eli kanlı örgütle yapamazsınız.

 

 

                                                                                Dr.Reşat DOĞRU

                                                                                 Tokat MilletvekiliPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.